Produkty
Okna
Wykonujemy okna sosnowe, dębowe oraz red meranti. Do produkcji okien stosujemy drewno odpowiednio wyselekcjonowane z okolicznych zasobów Puszczy Piskiej.
Z drewna tego powstaje klejonka trójwarstwowo klejona. Poddajemy ją dalszej obróbce.

Okna szklimy szybami zespolonymi wyprodukowanymi przez firmę STARGLASS, posiadającą wszystkie wymagane certyfikaty. Standardową szybą jest szyba o współczynniku przenikania ciepła U=1,0W/m2K
Firma Starglass jest polsko-fińską spółką zajmujacą się produkcją szyb termoizolacyjnych. Są to zespolenia odpowiednie dla domów pasywnych, ochrony cieplnej i przeciwdźwiekowej, dla ochrony przeciwsłonecznej i podniesienia bezpieczeństwa obiektów. Szkło tego typu nadaje się idealnie do wielu zastosowań w budownictwie, zarówno w nowobudowanych, jak i remontowanych obiektach.
Stosujemy ciepłe ramki dystansowe, które znacznie zmniejszają straty ciepła na brzegach szyb. Stosujemy różne rodzaje szyb zabezpieczających przed włamaniem:
szyby P2 – bezpieczne z folią wewnątrz oraz szyby P4 – antywłamaniowe.

W oknach stosujemy okucia obwiedniowe austriackiej firmy MACO, która zapewnia najwyższy komfort użytkowania okien.
Firma ta znana jest na rynku z:
  • wielu nowaczesnych rozwiązań,
  • jakości i funkcjonalności,
  • szczelności, a co z tym się wiąże oszczędności energii,
  • ambitnego designu z równomierna powłoką silber – look oraz liniowymi zagłębieniami na zasuwnicach dającymi elegancką i smukłą linię,
  • wysokiej klasy zabezpieczeń antywyważeniowych,
  • możliwości podłączenia okien do systemu elektronicznego alarmowego lub monitorującego.
Są bardzo duże mozliwości techniczne dla wykonania drzwi balkonowych.
Mogą być tylko rozwierne lub przesuwne lub uchylno – przesuwne w zależności od potrzeb.

Skutecznym sposobem ochrony przed włamaniem jest zastosowanie okien z szybami i okuciami antywyważeniowym.
Okucia antywyważeniowe klasy WK1 zabezpieczają przed otwarciem przy użyciu siły np. pchnięciem czy kopnięciem.
Okucia klasy WK2 , WK3 odpowiednio zabezpieczają przed otwarciem przy użyciu narzedzi typu śrubokręt czy łom.

Wyprodukowane przez nas okna poddawane są impregnacji przez zanurzenie ich w impregnacie a następnie po wyschnięciu – kilkakrotne malowane metodą hydrodynamiczną farbami podkładowymi i nawierzchniowymi. Stosujemy impregnaty i farby wodorozcieńczalne firmy SIKKENS, znanej od lat na rynku jako lider w dziedzinie jakości.
Farby SIKKENS zapewniają maksymalne bezpieczeństwo – wyroby nie są szkodliwe dla zdrowia I nie szkodzą środowisku naturalnemu.
Impregnaty wielokrotnie zwiększają naturalną trwałość wszystkich gatunków drewna iglastego.
Podkłady gruntujące stanowią ogniwo łączące powierzchnię drewna z kolejnymi powłokami.
Ich receptura i odpowiedni skład maja znaczny wpływ na właściwosci całego systemu powłok, jak elastyczność i przyczepność.
SIKKENS stosuje innowacyjne technologie tworzyw wiążących mających wysoką zdolność penetrowania z tworzeniem głębokich i trwałych wiązań ze strukturą komórek drewna.

Dodatkową ochronę przed wilgocią stanowi zapobiegawcze zastosowanie masy do zabezpieczania przekrojów czołowych Kodrir WV457/472 oraz masy do zamykania spoin Kodrin WV 470.
Do końcowego zabezpieczenia stosujemy lakiery nowej generacji SIKKENS CETOL wg technologii PowerFeed.
Jest to nowatorska technologia środka wiążącego w ścisłej kooperacji Azko Nobel z przemysłem surowców naturalnych.
Pozytywnym efektem tej nowej generacji środka wiążącego jest znaczne polepszenie właściwości powłoki, z czego wynika znacznie większa odporność na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.
Jednym z głównych czynników decydujących o trwałości powłoki lakierniczej na elementach drewnianych jest ochrona drewna przed wnikaniem wody.
Nowa generacja lakierów Cetol oferuję tę ochronę poprzez polepszone właściwości powłoki.
Ponadto powłoka ta poprzez swoją wysoką elastyczność jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne z zewnątrz.

Wszystkie okna zaopatrujemy w uszczelki wrębowe i przylgowe. Do uszczelnienia skrzydeł stosujemy uszczelkę Q-LON firmy Schlegell lub DEVENTER. Do uszczelnienia osadzenia szyb w skrzydłach stosujemy elastyczny neutralny kit silikonowy firmy WACKER o pełnej zgodności chemicznej z powłoką malarską.

Nowością na rynku jest stosowanie listew aluminiowych mocowanych na dolnej zewnetrznej części skrzydła okiennego. Stanowią one skuteczną ochronę części okna najbardziej narażonej na działanie czynników atmosferycznych.
Po tej części okna spływa bowiem cała część wody zatrzymanej przez szybę. W warunkach skrajnych element ten narażony jest na dzialanie wysokiej temperatury i promieniowania UV, skutkiem czego jest pękanie oraz łuszczenie się powłoki lakierniczej.
Zastosowanie tego elementu decyduje znacząco o żywotności całego okna.

Wyposażeniem okien są również szprosy. W zależności od potrzeb klientów wykonujemy szprosy wewnątrzszybowe, konstrukcyjne, wiedeńskie o różnych szerokościach i kształtach.

Szczególnym rodzajem okien są okna skrzynkowe, z przeznaczeniem z reguły do obiektów zabytkowych.
Podstawowym założeniem Konserwatorskim jest fakt, iż wygląd okien nowych ma odtwarzać wygląd oryginalnej stolarki, a z drugiej strony okna muszą posiadać cechy, którymi charakteryzuje się stolarka nowoczesna – czyli szczelność, izolacja termiczna i akustyczna, oraz łatwość i wygoda obsługi.
My jako profesjonaliści w swojej branży spełniamy te wymagania.
Są różne możliwości ich wykonania, a mianowicie:
  1. odtwarza się je zgodnie z pierwowzorem tj. montuje skrzydła wewnętrzne i zewnętrzne z szybami pojedyńczymi i okuciami starego typu jak rygle, koniki, zawrotnice itp.
  2. wzorując się na starych oknach wykonuje się skrzydła zewnetrzne z szyba zespoloną i współczesnymi okuciami a skrzydła wewnętrzne z szybą pojedyńczą lub odwrotnie tj.,
  3. skrzydła zewnętrze wykonuje się z szybą pojedyńczą, a skrzydła wewnetrzne z szybą zespoloną.
Do okien skrzynkowych często stosuje się ozdobne listwy przymykowe z motywami roślinnymi.

All Rights Reserved(c) 2010 Mazur Kolor
Created by SEM & substancja.pl
MAZUR KOLOR
Zakład Produkcyjny 12-120 Dźwierzuty